Pomorscy w Kwidzynie!

Rodzina Pomorskich dotarła do kolejnej pomorskiej miejscowości – Kwidzyna. W centrum miasta, przy ul. Tęczowej prezentowana jest interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Poczuj klimat”, realizowanej przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

„Poczuj klimat” to edukacyjno-informacyjna kampania, której celem jest uświadomienie mieszkańcom Pomorza i turystom odwiedzającym region jak ogromny wpływ na środowisko mają nasze codzienne wybory i zachowania. Kampania porusza tematy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, racjonalnym korzystaniem z zasobów oraz koniecznością ochrony różnorodności biologicznej.

 

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest interaktywna wystawa plenerowa. Ekspozycja w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze. Przewodnikiem po ekspozycji jest bohater kampanii – Rodzina Pomorskich. Pomorscy uczą np. jak zaprosić motyle do ogrodu. I tłumaczą: znajdź kawałek ziemi, wybierz tradycyjne gatunki ogrodowe, zasiej i czekaj na różne gatunki motyli. Pomorscy radzą też jak zbudować domek dla owadów.

 

Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

 

Kwidzyn to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. Wcześniej wystawa eksponowana była w 20 miejscowościach województwa pomorskiego. Rodzina Pomorskich różne miejsca odwiedzać będzie do końca 2019 roku.  Na kanale YouTube można znaleźć filmy edukacyjne na temat interaktywnej wystawy plenerowej.