Pomorscy czują klimat. Bądź jak oni!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozpoczął realizację trzyletniej kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza. Kampania „Pomorscy czują klimat” adresowana jest do mieszkańców województwa oraz odwiedzających ten region turystów.

 

Celem kampanii jest przekazanie prostych wskazówek, które mogą wpłynąć na zmianę nawyków Pomorzan, a tym samym przyczynić się do oszczędzania zasobów nieodnawialnych, ograniczenia konsumpcji i uświadomienia, jak istotną kwestią jest bioróżnorodność.

 

Ekologiczne treści będą przekazywane przez bohaterów kampanii – rodzinę Pomorskich, która będzie uczyła się tego, jak zachowania wpływają na naturę. Jej perypetie będą pokazywane w cyklu krótkich filmów animowanych, w każdym odcinku bohaterowie zetkną się z innym dylematem – raz w domu zabraknie wody, bo o tym, że tak może się zdarzyć, gdy bezrefleksyjnie jest zużywana, wszyscy zapomną. Innym razem ojciec Pomorski zmartwi się nie na żarty, gdy odkryje, że kończą się zasoby energetyczne na świecie – niestety nie od razu przełoży się to na świadome działanie w jego życiu – na wyłączanie światła przy wychodzeniu z pomieszczenia czy wyjmowanie ładowarek z kontaktu. W końcu w domu zapanuje mróz, bo nikt w nim nie myśli o życiu energooszczędnym. Finalnie wszystkie problemy znajdą proste rozwiązanie – oszczędność zasobów, która przekłada się na lepsze zdrowie i oszczędności finansowe. Postaci są przemyślane w taki sposób, by każdy mieszkaniec województwa – i nie tylko – mógł się z nimi identyfikować.

 

Komunikaty kampanii przekazywane będą w takich kanałach jak: media społecznościowe – działania zaplanowano na Facebooku, Youtubie, Instagramie oraz Google Plus, lokalne portale internetowe, prasa, radio, telewizja. Pomorskich można będzie spotkać też na plakatach i monitorach w komunikacji miejskiej.